{4F805597-AC32-42F4-9EE2-BAD88CE3B8B2} מרכז קליטה מבשרת ציון
חפש חיפוש מתקדם
עמוד הבית עושים הסטוריה מחוברים לישראל מעורבות חברתית תרמו לנו צרו קשר 
אתה נמצא כאן :   עלייה וקליטה עליה מאתיופיה מרכזי קליטה מרכז קליטה מבשרת ציון
עליה מאתיופיה
פעילויות באתיופיה
מרכזי קליטה
פעילויות
תוכניות בישראל
פיתוח מוכנות לדיור במרכזי קליטה
לתרום
תמונות ווידאו
מוקד שרות לעולה

מרכז קליטה מבשרת ציון

מטרת מרכז הקליטה היא לעזור לשלב עולים בחברה הישראלית ולהכינם לחיים עצמאיים בתוכה.

רקע
מרכז הקליטה מבשרת ציון ממוקם בהרי ירושלים במועצה מקומית מבשרת ציון. במאי 1999, המרכז יועד במיוחד עבור עולי אתיופיה. כיום הוא מחולק לשני אתרים עם כ-1300 דיירים. המרכז ממוקם במיקום נוח בלב שכונת מגורים, ליד קניון גדול. בין השירותים הזמינים, יש סופרמרקט, סניף דואר, בנק, בית מרקחת, חנות מוצרי חשמל, חנויות בגדים ובתי קפה. בנוסף, המרכז נמצא במרחק 15 דקות מהעיר ירושלים עם שירותי אוטובוסים סדירים לירושלים וממנה כל 15-20 דקות.

דיור
360 יחידות הדיור הם ברובם בבתים צמודי קרקע על פני שטח של כ-50 דונם. המתחם כולל 23 מבנים ציבוריים המשמשים כמשרדים, כיתות לימוד, מועדונים, חדרי מחשב, מעונות, מרפאות, מגרשי ספורט, ספרייה ועוד. המרחבים הפתוחים והנוף ההררי של מבשרת ציון, יחד עם המבנים הנמוכים של מתחם המרכז, מקנה תחושה טובה ומקרב את העולים לצורת המגורים המסורתית באתיופיה, לתושבי הסביבה ולחברה הישראלית.

יחידות הדיור הם בגדלים שונים ומצוידים בריהוט בסיסי. המרכז עושה כל מאמץ כדי להבטיח יחס אישי ואווירה חמה ומזמינה. עם הגעתם, העולים מתקבלים בברכת שלום לחדריהם עם סל מזון בסיסי עבור הימים הראשונים לשהותם בארץ.

 פעילויות ופרויקטים מיוחדיםU.S. Senator Sherrod Brown surrounded by kindergartners and staff at the Jewish Agency

המרכז מספק פעילויות גם לילדים וגם למבוגרים. הפעילויות של המרכז כוללות לימודי עברית באולפן, שיעורי גיור, סמינרים, טיולים, פעילויות קהילתיות, סדנאות הורות, תעסוקה, צרכנות, וטיולים ברחבי הארץ.

הפעילויות לילדים מתמקדות בתגבור והעשרה חינוכית בנושאים כמנהגים יהודיים, חגים ותרבות ישראלית. בנוסף, ישנם חוגי העשרה בספורט, דרמה, מוסיקה, קייטנות, טיולים ועוד. הפעילויות מותאמות לשלבים השונים של תהליך הקליטה ומסייעים לעולים בהכרת סביבתם החדשה. הקהילה המקומית ומרכז הנוער מציעים מגוון רחב של פעילויות וספורט בתשלום מינימאלי עבור העולים החדשים.

פרויקטים מיוחדים למבוגרים:
פרויקט 'הום-סנטר'- סדנאות על תחזוקת בית בישראל מוצעים על ידי צוות רשת 'הום-סנטר'. הצוות מנחה את העולים בפתרון בעיות טכניות בבית ונותנים עצות אחזקה כלליות.


פרויקט גינות קהילתיות - בגינה הקהילתית, כל משפחה מקבלת חלקת אדמה אותה היא מעבדת ומטפחת ונהנית לבסוף מפירותיה וגידוליה.

מועדון גיל הזהב -  במסגרת מועדון גיל הזהב מוצעים כמה סוגי פעילות לגיל זה, ביניהם חוג התעמלות בשיתוף עם קופת חולים 'כללית', וחוג רקמה.

פרויקטים מיוחדים לילדים:
פרויקט קומפדיה - חברת קומפדיה פתחה תוכנית מחשב המציעה תגבור לימודי ושיעורי מחשב לילדי הגן. התוכנית מחזקת את יכולות הלימוד לפני כניסתם לבית הספר.

שעת סיפור - פעם בשבוע, קצינים מתחנת המשטרה הסמוכה מקיימים מועדון סיפור לילדי המרכז.

אורדיון - קבוצת נוער בגילאי 13-15 מגיעים פעם בשבוע למשרדי חברת היי-טק אורדיון. במסגרת הפעילות הילדים נהנים מלימוד מחשבים, ונחשפים למגוון פעילויות שונות.

חוג אומנות במוזיאון ישראל - אחת לשבוע קבוצות נוער בגילאי 12-15 נוסעים להשתתף בחוגי אומנות באגף הנוער שבמוזיאון ישראל שבירושלים. במסגרת החוג הנערים והנערות מבקרים גם בשאר התערוכות המוצגות במוזיאון.

משלחות
מרכז הקליטה משמש גם כמרכז ביקורים לקבלת משלחות ומבקרים מכל העולם, המבקשים להכיר מקרוב את מעשה הקליטה והטיפול בעולים החדשים שזה עתה הגיעו מאתיופיה.

צוות
צוות מסור ומקצועי נושא באחריות לטיפול בעולים החדשים ולהפעלה היומית של מרכז הקליטה. הצוות מורכב ממנהל, עוזר מינהלי, רכזת חינוך ותרבות, עובד סוציאלי, אם בית וצוות תמיכה של מדריכים, מורים, חונכים, מורות חיילות ומתנדבי שרות לאומי.


שלח לחבר
  
חזור לראש הדף
שבת 01 נובמבר 2014 כל הזכויות שמורות לסוכנות היהודית © שבת ח' חשון תשע"ה